10k+ pacientų
50+ gydytojų
20 metų kartu

Slaugos tarnyba

Slaugos tarnyba

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose – tai asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos paciento namuose. Šių paslaugų tikslas – patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą.

Siuntimą ASPN teikimui išrašo paciento šeimos gydytojas (forma E-F027), todėl dėl šių paslaugų gavimo, asmuo arba jo artimasis, turi kreiptis į šeimos gydytoją. Nemokamos ASPN teikiamos tik prie šeimos klinikos „Sveikatos ratas“ prisiregistravusiems pacientams arba pacientams, prisiregistravusiems prie gydymo įstaigos, su kuria šeimos klinika „Sveikatos ratas“ yra sudariusi sutartį dėl ASPN teikimo. Gydytojas nukreips Jus pirmajam susitikimui su ASPN teikiančia komanda, kuris įvyks per 5 darbo dienas Jūsų namuose.

ASPN teikia specialistų komanda, kurią sudaro:
– Bendrosios praktikos slaugytojas – pagal gydytojo paskyrimą suleidžia injekcijas į raumenis ir į veną, prijungią lašelinę, atlieka lašelinę infuziją kateteriu, ima kraujo, šlapimo ar kitų medžiagų mėginius laboratoriniams tyrimams, atlieka elektrokardiogramos tyrimus. Atlieka temperatūros, arterinio kraujo spaudimo, pulso ir arterinio kraujo įsotinimo deguonimi matavimus. Atlieka pragulų priežiūrą ir perrišimą.
– Kineziterapeutas – atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, nustato ir gydo nervų sistemos funkcijų, raumenų ir sąnarių sutrikimus. Kineziterapeutas specifiškai gali padėti palengvinti judesius ir funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas.
– Slaugytojo padėjėjas – užtikrina tinkamą asmens higieną: išmaudo ar padeda pacientui išsimaudyti, kerpa nagus, lašina lašus, keičia sauskelnes ar palas, prižiūri burnos ertmės higieną ir pan., siekia išvengti ar sumažinti pragulas, atlikdamas paciento vartymą. Pagal slaugytojo paskyrimą, tvarko paciento sekretą ir išskyras: keičia šlapimo surinktuvus, padeda pacientui naudotis tualeto kėde ir pan.

Specialistai ASPN teikia vadovaujantis Lietuvos Respublikos medicinos normose nurodytomis kompetencijomis.

Kristina Janavičienė

Bendrosios praktikos slaugytoja

Indrė Budreckaitė

Bendrosios praktikos slaugytoja

Edita Dūdonė

Socialinė darbuotoja / registratorė

Registruotis apsilankymui galite:

Turite klausimų? Užpildykite užklausos formą ir mes su Jumis susisieksime!